Пластова мережа    Головна сторінка    Довідка    Пошук

Юнацькі Вмілості

Вмілість 100-ліття Пласту
відзнака

Вимоги:

Прихильники: виконати 6 з 9 точок
Учасники: виконати 7 з 9 точок
Розвідувачі: виконати 8 з 9 точок
Скоби/вірлиці: виконати 9 з 9 точок

  1. Юнак/юначка знає початки історії і принципи скавтського руху, які принципи скавтінґу засновники Пласту присвоїли, і які додали, щоб Пласт був українською організацією.

  1. Юнак/юначка вивчить історію початків Пласту в Україні (роки 1911-1945) і  докаже це виповненням запитника на Інтернеті.

  1. Юнак/юначка переведе розмову-інтерв´ю з одним сеніором  і одною сеніоркою (або зі старшою особою, яка колись була в Пласті). Текст розмови або звукозапис своєї розмови помістить на веб-сторінці призначеній на цей проєкт.  В кожному інтерв´ю поставить такі питання:

  1. Юнак/юначка довідається про історію свого куреня при станиці. Разом з куренем почне інтернетову сторінку, в якій будуть такі елементи: (якщо немає можливості зробити це на Інтернеті, видрукує вісник куреня)

  1. Юнак/юначка прочитає про Пласт в діяспорі. Зможе переповісти де і коли Пласт існував. Може назвати 2-3 видатні постаті з Пласту в кожній країні і чим вони прислужилися Пластові і громаді.

  1. На карті України юнак/юначка покаже де і коли відродився Пласт в Україні. Знає про постаті, які причинилися до відродження  Пласту в Україні.

  1. Щоб в часі святкування століття поширити знання про Пласт та пластову філософію життя, в 2011-2012 роках юнак/юначка разом із другими членами свого куреня, гуртка або групи (продовж часу вмілості) спільно переведуть 100+ годин громадської роботи на вибрану ціль, де кожний прикладе принайменше 10 годин праці. Докаже це курінним денником.

  1. Юнак/юначка вивчить Пісню Святкування 100 ліття Пласту.

  1. Юнак/юначка візьме активну участь у святкуванню 100-річчя Пласту (участю в крайових/міжкрайових зустрічах або в імпрезах святкування 12-го квітня 2012).

 

Матеріяли:

До точки:

1. Про Скавтінґ
    Біографія Бейдена-Павела
    Запитник про Назовницто

2. Історія Пласту 1911-1945
    Сценка про початок Пласту
    Запитники про Історію Пласту

3. Прошу пересилати свої транскрипції/звукозаписи своєму Краєвому Комендантові УПЮ.

4. Сконтактуйтеся з Адміністратором Пл. Мережі про створення сторінки. Ми можемо Вам полагодити усі технічні деталі сторінки, щоб Ви лише її наповнили інформацією. Взірець сторінки

5. Про Пласт в Діяспорі

6. ПЛАСТ В УКРАЇНІ – ВІДРОДЖЕННЯ (1989-1991)
    Мапа пластових осередків на Україні в 2003 р.
    Карта України

8. Пісня Святкування 100 ліття Пласту

9. ЮМПЗ 2012

Додаткові матеріяли:
З Бібліотеки Юнака - Історія Пласту в Іграх
Історія Пласту - Гра Доміно